rekrutacja pracowników

Jak zwiększyć skuteczność podczas rekrutacji pracowników?

Aby skutecznie rekrutować pracowników trzeba iść z duchem czasu i nowymi trendami. Coraz bardziej doceniane wśród rekruterów są kompetencje marketingowe. Rekrutacja pracowników nabiera nowego znaczenia. Dlaczego? Rekruter reprezentuje markę pracodawcy, która ma duże znaczenie w kontekście marki konsumenckiej. Ale to nie wszystko. Nowe zadania rekrutera związane z employer brandngiem również nawiązują do marketingu i PR – kształtowana pozytywnego wizerunku pracodawcy w całym procesie rekrutacyjnym i nie tylko.

A ty masz Facebooka?

Do tego dochodzą jeszcze social media. Tak bardzo popularne, skarbnica kandydatów z świetnymi możliwościami rekomendującymi i wizerunkowymi. Przecież Facebooka ma prawie każdy. I jest to świetne narzędzie HR. Jak wykorzystać Facebooka podczas rekrutacji pracowników? Jest wiele sposób i możliwości na obecność marki: funpage firmowe, funpage zaprojektowane tylko dla kandydatów, tworzenie sprofilowanych grup tematycznych, które będą angażowały potencjalnych kandydatów oraz aktywne poszukiwanie pracowników o określonych kompetencjach.

Najważniejsze są jednak oferty pracy. Prezentowanie wybranych lub wszystkich ofert pracy nie może zniechęcać naszych followersów – spamowanie może doprowadzić do tego, że nasz profil przestanie być atrakcyjny i stracimy zaangażowanie użytkowników. Warto więc to zrobić w przemyślany sposób i zainstalować aplikację, która będzie będzie automatycznie publikowała oferty pracy zamieszczone w zakładce kariera na Twojej stronie www. Na Facebooku powstanie miejsce OFERTY PRACY, gdzie kandydat będzie mógł przeglądać wszystkie oferty. Jeśli któraś z nich go zainteresuje, zostanie przekierowany do formularza aplikacyjnego.

Facebook to idealne źródło wartościowych kandydatów! Wypróbuj aplikację.
To nowy wymiar rekrutacji pracowników.

Zajrzyj również na naszego Facebooka 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.