proces rekrutacji

Proces rekrutacji – ile w tym marketingu?

W ostatnim czasie bardzo często pojawiają się artykuły, opinie i teksty na temat ciągłego rozwoju kompetencyjnego współczesnych rekruterów. Rozwój nowych i coraz bardziej kluczowych, z punktu widzenia procesu rekrutacji,umiejętności staje się priorytetem w kontekście zatrudniania odpowiednio wyselekcjonowanych pracowników. Dział HR, a co za tym idzie rekruterzy, stają się bardzo ważnymi jednostkami w firmie. Nie tylko dostarczają odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, dbając o odpowiedni proces rekrutacji pracowników –  często szukają prawdziwych talentów, sprawiając, że organizacja rozwija się wraz z nimi. Zajmują się pozytywnym wizerunkiem pracodawcy, monitorując markę pracodawcy i dbają o procesy komunikacyjne, które mogą mieć duży wpływ na działalność całego przedsiębiorstwa i markę konsumencką. Skuteczna praca rekruterów ma pośredni wpływ na zyski, przychód i rozwój firmy. Czy nie kojarzy nam się to z marketingiem?

Dlaczego rekruter powinien wiedzieć co to jest AdWords?

Polscy przedsiębiorcy zatrudniają coraz więcej pracowników i każdy rekruter dobrze wie, jak trudno jest znaleźć prawdziwego specjalistę. Dlatego trzeba uzbroić się w nowe narzędzia, w nowe metody i cały czas śledzić pojawiające się trendy. Wykorzystanie mniej typowych narzędzi rekrutacyjnych pomoże nam w odniesieniu sukcesu. W dzisiejszej rzeczywistości rekrutacja musi ulec cyfryzacji, dlatego warto wypróbować kampanie AdWords.

Jak internet i social media zmieniają proces rekrutacji pracowników?

Niestety samo wrzucenie ogłoszenia o pracę na portale pracy już nie wystarczy. Jasne, wszystko zależy od tego jakie rekrutacje prowadzimy, na jakie stanowiska i ilu specjalistów szukamy. Rynek pracodawcy sprawia, że proces rekrutacji pracowników staje się grą, w której szansę na wygraną mają tylko najlepsi. I nowoczesne formy pozyskiwania pracowników nie powinny być traktowane jako ciekawostki. Social recruitment i pierwsza rekrutacja przez Snapchata? Rekrutacja za pomocą gier komputerowych? To nie ciekawostki, to dopiero początek nowej ery rekrutacji dostosowanej do nowej grupy kandydatów. Dlatego warto skorzystać również z kampanii AdWords.

Już niedługo w aplikacji ES Candidate będzie dostępna możliwości moderacji kampanii AdWords dla konkretnego ogłoszenia o pracę.

W czym pomagają nam AdWordsy?

Bezpośrednie dotarcie do kandydatów

AdWordsy wyświetlają reklamy dopasowane do preferencji wyszukiwań użytkowników. Czyli jest ktoś poszukuje pracy na konkretne stanowisko, to realizowana przez nas kampania sprawi, że płatna reklama wyświetli się użytkownikowi i nie będzie on musiał przeszukiwać kilku stron, aby odnaleźć konkretną ofertę. Trafi wprost na twoje ogłoszenie! Od razu będzie mógł aplikować, a proces rekrutacji okaże się efektywny.

Niższe koszty pozyskania kandydata

Specjaliści z  Blink.pl potwierdzają, że przykładowe ogłoszenie o pracę w branży IT w Poznaniu pokazało, że na każde wydane 100 zł pracodawca jest w stanie pozyskać 10 aplikacji od potencjalnych pracowników.

Wow! to chyba bardzo dobrze, nie? Mniej wydanych pieniędzy na drogie ogłoszenia w serwisach, gdzie podobnych ogłoszeń jest mnóstwo i kandydaci muszą szukać, przeglądać i męczy ich proces rekrutacji. Dodatkowo szybka aktualizacja ponoszonych wydatków – na bieżąco sprawdzamy stan kampanii, monitorujemy koszty i w razie potrzeby zmieniamy strategię słów kluczowych. Dużym plusem jest łatwość w raportowaniu kosztów kampanii i pozyskania konkretnego pracownika.

Dostosowanie reklamy do oczekiwanych rezultatów.

Nie tylko koszty można monitorować. Duże znaczenie ma sam wygląd reklamy, do kogo jest skierowana i jak użytkownicy reagują na dany komunikat. Czy zgodnie z naszymi założeniami klikają na reklamę i aplikują? Czy może klika na reklamę, ale już nie kończy procesu rekrutacji? Wszystkie takie akcje możemy monitorować, mierzyć, badać i tak modyfikować naszą reklamę, by przynosiła określone rezultaty. Możemy robić to na bieżąco. Nie musimy czekać na koniec kampanii i nowy budżet.

Szukaj informacji na temat nowych trendów na naszym Facebooku oraz blogu HRoskop.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.