Aplikacja ES Candidate oferuje nowe rozwiązanie dla rekruterów – personalizowane strony karier! Jest to innowacyjne rozwiązanie oparte na bazie intuicyjnego szablonu zorientowanego na potrzeby użytkownika – rekrutera oraz kandydata. ES Candidate jest jedynym ATS-em w Polsce, który oferuje takie rozwiązanie dla rekruterów. Rozwiązanie, które jest wygodne, szybkie i elastyczne. Cóż więcej potrzeba do efektywnej rekrutacji?

Dlaczego strony karier są tak ważne?

Strona kariery to wizytówka firmy i miejsce gdzie kandydat spotyka się z organizacją i ofertami pracy. To miejsce, w którym pokazujemy firmę, prezentujemy zasady współpracy i zachęcamy do aplikowania. Jest to jeden z kluczowych etapów procesu rekrutacyjnego – to tutaj kandydat decyduje czy aplikować na ofertę czy też zrezygnować.

Każdy rekruter pragnie mieć wpływ na procesy za które odpowiada. Modyfikować, konfigurować, zarządzać. Personalizowane strony karier to wielki ukłon w stronę preferencji pracowników HR – stwórz taką stronę jaka ci odpowiada. Co więcej – stwórz taką stronę kariery, która przemówi do twojego kandydata!

Przede wszystkim elastyczność

Innowacyjne podejście do nowych technologii przejawia się w elastyczności, którą pragniemy oferować działom HR. Chcemy zwiększać elastyczność w kontekście preferencji własnych rekruterów, przyspieszać działanie oferowanych rozwiązań (zapisywanie zmian w tle, bez przeładowań), ułatwiać proces rekrutacji dla kandydata (jedyne co musi zrobić kandydat to wgrać CV i zgodzić się na przetwarzanie danych), personalizować formularze aplikacyjne (wprowadzenie grup pól), przeniesienie jak największej ilości ustawień do miejsca, w którym są widoczne, zgodnie z zasadą To Co Widzisz, Jest Tym Co Otrzymujesz oraz wspierać responsywność aplikacji i oczywiście stron karier.

 

Problem z wyświetlaniem obrazu

 

Rozwiązania skierowane na doświadczenia użytkowników sprawiają, że odczucia kandydata po zapoznaniu z przejrzystą i intuicyjną stroną kariery są na tyle dobre, że zwiększają szanse na efektywną aplikację.

Personalizacja oraz możliwości nieograniczonego rozwoju

Nowa wersja stron karier jest rozwiązaniem opartym na szablonie, który oferuje maksymalną elastyczność dla rekruterów. W szybki i intuicyjny sposób rekruter może sobie skomponować swoją własną, spersonalizowaną stronę kariery oraz konkretne ogłoszenie.

Co konkretnie zyskuje użytkownik?

 1. Duża możliwość zmiany tła: predefiniowane zdjęcie, zdjęcie z adresu URL, kolor.
 2. Zmiana kolorów ramki i tekstów.
 3. Panel do pozycjonowania SEO
 4. Zmiany rozmiarów layoutu i przezroczystości głównej ramki z treścią.
 5. Zarządzanie widocznością grup oraz pól bezpośrednio na stronie.
 6. Kilka innych ustawień np. dotyczących logo czy filtrowania regionów.
 7. Listowane oferty mogą być przeglądane w 3 trybach: listy, tabeli, kafelków.
 8. Resetowanie wprowadzonych zmian do ustawień domyślnych.

 

Problem z wyświetlaniem obrazu

 

Co zyskuje kandydat?

Proces aplikowania staje się dużo szybszy i łatwiejszy. Kandydat trafia do bazy już po załadowaniu CV. Obowiązkowo musi również wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych. To w zupełności wystarczy, by aplikować na daną ofertę, nie ma potrzeby wypełniania długich i nieprzyjemnych formularzy aplikacyjnych.

Oferty mogą być przeglądane w trzech trybach i przede wszystkim skraca się czas aplikowania – kandydat może załadować samo CV i już trafia do bazy rekrutera.

Personalizowane strony kariery to nowy produkt, który będzie dostępny dla wszystkich klientów EmploySystem od 1.12.2015 r. Jeśli zależy Ci na skuteczniejszym pozyskiwaniu kandydatów musisz przetestować to rozwiązanie. Darmowe konto możesz założyć tutaj.

 

Słowniczek dla nowych użytkowników:

 1. Ustawienia listy – domyślne ustawienia dla nowej oferty i listy.
 2. Ustawienia oferty (opis, formularz) – nadpisują ustawienia listy dla danej oferty.
 3. Panel boczny – rozwijany panel z ustawieniami dostępny po zalogowaniu po prawej stronie ekranu. Niewidoczny dla kandydatów.
 4. Layout – układ elementów z centralnym kontenerem na treść w środku ekranu.
 5. Kroki – fragmenty formularza, zawierające grupy pól i niestandardowe.
 6. Grupy – grupują pola formularza lub przechowują tekst, testy itp. Grupy determinują ułożenie pól (jedno pod drugim, lub sąsiednio wszystkie elementy grupy). Ustawienie to zmieniamy suwakiem. Widok mobilny domyślnie układa pola jedno pod drugim.
 7. Pola – pojedyncze kontrolki jak pole tekstowe, lista rozwijalna lub niestandardowy komponent.
Możliwość komentowania jest wyłączona.